2009-11-24

Powstanie firmy

Apilia Marciniak-Parchimowicz Sp. J. powstała z połączenia działalności gospodarczych „Sumum” Adam Parchimowicz i „Imano” Jakub Marciniak istniejących od kilku lat na polskim rynku. Firmy te współpracowały ściśle ze sobą od początku swojego istnienia wspólnie realizując projekty i pozyskując klientów. Dynamiczny rozwój obu przedsiębiorstw przesądził o decyzji formalnego połączenia w formie spółki jawnej. Rosnąca ilość zleceń i wymagania rynku zdecydowały o takiej formie współpracy.

Jako Apilia istniejemy od dwóch lat, ale historia firmy sięga dalej.  Założyciele spółki poznali się na studiach i już wtedy podjęli decyzję o wspólnym starcie w branży informatycznej. Ze względu na łatwość założenia i prowadzenia przedsiębiorstwa pod szyldem działalności gospodarczej zdecydowali się na taką formę współpracy. Po kilku latach pracy jako formalnie osobne podmioty nadszedł czas na połączenie się pod jedną marką.

Chociaż formalnie Apilia to osobne przedsiębiorstwo to stoją za nią ciągle Ci sami ludzie. Dlatego też w zakładce referencje odnajdą Państwo również nasze referencje sprzed założenia spółki.